Войти
 1. ВКонтакте
 2. Facebook
 1. Форум DNEPR.com » Жизнь Днепропетровска » Информационные технологии » Заборона ВКонтакті: чим небезпечна соцмережа і куди тепер підуть українці
подписатся на rss Скрыть панель справаПоказать панель справа

Заборона ВКонтакті: чим небезпечна соцмережа і куди тепер підуть українці

Новичок
 1. Оффлайн
 2. Посетители
 3. 3 сообщений
 4. Сообщение
 5. Личные данные
Полезность: 0 | сообщение № 1 отправлено 09:54, 02.02.2018
Заборона ВКонтакті: чим небезпечна соцмережа і куди тепер підуть українці
Сьогодні в Україні заборонили низку російських інтернет-ресурсів, зокрема ВКонтакті. Факти ICTV розповідають, що тепер робитимуть українці, чи зникне для нас ВКонтакті та які шанси створити вітчизняну соцмережу.


Про заборону ВКонтакті та те, що буде далі, розповідає спеціаліст з інформаційної безпеки Олексій Барановський.
Для довідки, ВКонтакті відвідують щомісяця близько 16 мільйонів українців.

Що не так з ВКонтакті
Експерт переконує, що за необхідності сторонні особи можуть мати доступ до вашого листування ВКонтакті:
– Сервери Вконтакті знаходяться на території Російської Федерації. Усе, що знаходиться на її території, відкрите для користування ними ж.
Ви можете робити що-завгодно, але безпека ВКонтакті – це відносне поняття. Якщо ви представник американської спецслужби, то, звісно, російські спецслужби візьмуть доступ до листування. За законодавством РФ, спецслужби Росії мають усі доступи до інформації, яка зберігається на території країни. Якщо їм буде потрібен доступ до будь-якого листування ВКонтакті – вони його матимуть.
Проте, за словами Олексія Барановського, користувачі соціальної мережі самі можуть створити проблеми:
– Соціальна мережа надає можливості, а те, як ви її використовуєте – це вже ваші проблеми. Якщо ви, наприклад, викладаєте у спільний доступ знімок вашого закордонного паспорту – це ж не проблема ВКонтакті.

Плюси та мінуси заборони
– Заборона – не добре і не погано, це так, як воно є. З одного боку, українці не будуть користуватися продуктом, який вироблений на території Росії. З іншого – через мережу ВКонтакті шла велика кількість українського бізнесу на продажах в інтернеті, обміні інформації, рекламі тощо.
Тепер виникло питання: що має замінити цю соціальну мережу та куди люди мають перелаштувати свій бізнес? В Україні є велика кількість людей, які на цьому заробляли.

Куди підуть українці після ВК
– Після заборони ВКонтакті українці підуть до Facebook. Хоча ще є Instagram. Але ця соціальна мережа доволі непогано об’єднана з Facebook.
Після заборони все одно у ВКонтакті можна потрапити через VPN, через проксі-сервера – питань немає. Я, наприклад був Китаї, де заборонено Facebook і Google. У мене був налаштований VPN і я мав там доступ.
Чи залишиться Україна у ВК
– Проблема у тому, що як потрапити у соцмережу попри заборону, розуміють спеціалісти. Не думаю, що багато українців знають, що таке проксі-сервер чи VPN.
Людина користується тим, що є зручним. Тому, якщо все-таки можна буде отримати доступ до ВКонтакті, але це буде незручно, то українці знайдуть альтернативу.
Якщо у вас є два велосипеди: на одному зручно, а на іншому – ні. То, звісно усі оберуть той, на якому зручно. Аналогічна ситуація із соціальними мережами. Один раз зайдуть у ВКонтакті через VPN, другий-третій, але на п’ятий вже будуть у Facebook.
Українська соцмережа – міф чи реальність
– 100% можна прогнозувати перерозподіл ринку соціальних мереж в Україні.
– Але шансів створити українську соціальну мережу немає. Була спроба створити її. Соцмережа з назвою Connect UA – це була точна копія ВКонтакті. Але не зайшло (cоцмережа була створена у 2007 році, кількість користувачів перевищила за мільйон, але 2012 року Connect UA продали, більшість акаунтів заблокували. – Ред.).
Хоч тоді не була заборонена ВКонтакті, але тепер в українців є Facebook. Справа у тому, що вигадувати велосипед в Україні зараз немає сенсу – люди не будуть користуватися. Поки вітчизняна соцмережа вийде на рівень ВКонтакті або Facebook – витратяться колосальні кошти. А до цього часу люди все одно будуть користуватися тим, що є найбільш зручним.
Спілкувався Богдан Амінов

Українцям небезпечно користуватися "ВКонтакте" і "Яндексом" в обхід санкцій – експерт
1 Червня 2017, 14:07


Подекуди люди наражають свої персональні дані на серйозний ризик, упевнений фахівець
В Україні почали відключати російські соцмережі. Фото: аasfera.info&
Не тільки прості українці, але вже й великі компанії щосили освоюють інструментарій обходу блокування російських сервісів – VPN-сервіси, який підміняють реальну IP-адресу користувача. Однак це несе ризики безпеки, розповів голова Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко.
За його словами, користувачі абсолютно не враховують, що таким чином їх дані і інформація на комп'ютері або смартфоні стають відкритими для власників VPN-серверів.
"Все, що є в вашому комп'ютері, однозначно стане доступним власникові того VPN-сервера, через який ви ходитимете [в мережу]. Мало того, через ваш комп'ютер можна потрапити в мережу підприємства, з якого ви увійшли до VPN-системи", – зазначив Федієнко в відеокоментарі UBR.
При цьому експерт радить не користуватися VPN-сервісами та браузерами, які з'являються на ринку тільки зараз. На його думку, ці продукти можуть просуватися Росією.
"Використовуючи неперевірений VPN-додаток і відвідуючи неперевірені ресурси, ви стаєте заручником ситуації, коли до вашого комп'ютера буде покладена якась закладка і надалі при організації внутрішніх інтернет-атак в Україні ваш комп'ютер буде використаний для цих кібер-атак, наприклад DDoS-атак. Ви навіть про це не знатимете", – застерігає фахівець.
Местный
 1. Оффлайн
 2. Посетители
 3. 86 сообщений
 4. Сообщение
 5. Личные данные
Полезность: 0 | сообщение № 2 отправлено 20:54, 15.05.2018
Нікуди не підуть...
 
Поделиться темой:
Перейти
Найти

Доступ закрыт.

 1. Вам запрещено отвечать в темах данного форума.

Изменения статуса

 1. профиль Присоединяйтесь к нам, и будьте в безопасности. 18:08, 13.03.2018
 2. профиль всем добра 16:55, 28.03.2017
 3. профиль Жизнь или смерть вот в чем вопрос 14:08, 28.03.2017
 4. профиль Я самая обаятельная и привлекательная) 16:58, 22.03.2017
 5. профиль Сервис умной доставки Allinbox.com.ua 14:57, 08.12.2016
 6. Просмотреть все статусы